Neohodnotené

Haldorádó varená kukurica

Môžeme doručiť do:
29.5.2024
Skladom
Kód: 5034
Značka: Haldorado
€2,47 –6 % €2,30
Kategória: Haldorado
1308393865 220x220
Akcia Novinka
€2,47 –6 %

Kukurica je rozhodnou základnou surovinou kaprárov. Tvorí základ mnohých krmív, ale účinná je aj vo varenej verzii, samostatne. Na kŕmenie kaprov sa používa už desaťročia, je teda obvyklou potravou našej najobľúbenejšej ryby.

Varená kukurica má dôležitú úlohu pri vytvorení dobrého základu pre dlhšie rybačky, pretože s dobrým základným zakŕmením môžeme kapre dlhodobo pritiahnuť k nášmu lovnému miestu. Je obľúbenou potravou aj pre amura, ktorý dokáže nasať pozoruhodné množstvo. Ak je teda amur našou cieľovou rybou, musíme podstatne zvýšiť množstvo zakŕmenia. Môže byť účinná aj po primiešaní do krmiva, hlavne vtedy, ak chceme na mieste zakŕmenia eliminovať prítomnosť drobných rýb. V tomto prípade je odporúčaný pomer 20-30 %.

Varená kukurica je aj v prirodzenej verzii jednou z najobľúbenejších nástrah, ale po ochutení môžeme podstatne zvýšiť jej účinnosť. Zrnami s ochutením „amur”, teda s arómou vodných rias-šašiny a pistácie môžeme vyjsť v ústrety bylinožravým amurom, ktoré žijú v mnohých domácich vodách. Tieto prilákajú zvedavé torpéda do blízkosti lovného miesta z veľkej vzdialenosti. Je mimoriadne účinné, ak z neho nasypeme čoraz väčšie množstvo, čo si však vyžaduje viac dní. Ak chcelme ryby pohostiť aj na krátkych rybačkách, oplatí sa ho primiešať do osvedčeného krmiva pre amurov. Pomer sa môže vyšplhať hoci aj na 30–40 %.

Chuť a vôňa jahôd a medu nájdeme v mnohých krmivách, preto je vhodné tieto produkty obohatiť, doplniť varenou kukuricou, ktorá má podobnú arómu. Sladká aróma jahôd dokáže ryby prilákať na lovné miesto aj z veľkých vzdialeností. Použitie ochutenej kukurice sa odporúča pri love veľkých rýb.

Prirodzené a ochutené kukurice môže byť primiešané aj do krmiva, ale úspech môžu priniesť aj vtedy, ak ich použijeme samostatne. Keď zvolíme prvú možnosť, ideálny pomer sa pohybuje okolo 20-30 %. Ak chceme zrná nasypať samostatne, môžeme tak urobiť ručne, prakom, raketou Spomb alebo kŕmnou raketou.

Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: